newsy

Aktualności

Alexandrite – kwarcyt o wielu twarzach.

Alexandrite – kwarcyt o wielu twarzach.

 

Naturalny kamień ma wiele twarzy. Ale rzadko kiedy zdarza się, aby jeden gatunek łączył w sobie takie bogactwo odcieni i możliwości. Nowy kamień w ofercie Interstone – kwarcyt o nazwie Alexandrite to mariaż stonowanych zieleni, który po podświetleniu całkowicie zmienia swój charakter.

 

Wielość odmian kamieni naturalnych to dowód na to, że natura potrafi zaskakiwać. Nowy kwarcyt w ofercie firmy Interstone jest tego doskonałym przykładem. Alexandrite to kamień, na którym mieszają się ze sobą przeróżne odcienie zieleni – szmaragdowy, morski, butelkowy, które momentami przechodzą w złoto, a nawet kolor dojrzałego wina. Stonowana całość układa się w wyjątkową kompozycję, która po podświetleniu nabiera intensywności i zupełnie zmienia swój charakter. W zależności od efektu – jaki chcemy uzyskać – można pozostawić go w naturalnej kolorystyce lub podświetlić, uwydatniając grę i zmienność odcieni. Alexandrite wpisze się we wnętrza klasyczne, a w tych nowoczesnych i monochromatycznych będzie stanowił ciekawy i wyrazisty akcent kolorystyczny.

 

Alexandrite jest kamieniem, którym można wykończyć ściany, posadzki, schody, a także blaty kuchenne i łazienkowe. Jest odporny na wilgoć, wodę oraz zarysowania, a także nie absorbuje barwników i nie zmienia koloru. Sprawdzi się więc we wnętrzu o niemal każdym przeznaczeniu. Dzięki swoim właściwościom może stanowić ozdobę reprezentacyjnego holu, obudowę kominka w salonie, a także wyspy, ściany i blatu w części kuchenno-jadalnianej.

 

Alexandrite, zwany też aleksandrytem, składa się z kryształów kwarcu i występuje w wersji polerowanej oraz szczotkowanej. Jego twardość wynosi aż 6,0 w skali Mohsa. Ten rzadki minerał jakim jest Aleksandryt, występuje tylko w Brazylii oraz niedostępnych zakątkach Rosji. Wydobywany jest jednak tylko w jednym kamieniołomie w Brazylii. Obecnie znajduje się w ofercie firmy Interstone – wiodącego importera i dystrybutora kamienia naturalnego w Polsce.

 

Galeria

images/aktualnosci/alexandrite/alexandrite (01).jpg
images/aktualnosci/alexandrite/alexandrite (02).jpg
images/aktualnosci/alexandrite/alexandrite (03).jpg
images/aktualnosci/alexandrite/alexandrite (04).jpg
images/aktualnosci/alexandrite/alexandrite (05).jpg
images/aktualnosci/alexandrite/alexandrite (06).jpg
images/aktualnosci/alexandrite/alexandrite (08).jpg
images/aktualnosci/alexandrite/alexandrite (09).jpg
images/aktualnosci/alexandrite/alexandrite (10).jpg
images/aktualnosci/alexandrite/alexandrite (11).jpg
images/aktualnosci/alexandrite/alexandrite (12).jpg

Adamowice, ul. Styropianowa 2
96-320 Mszczonów

tel. +48 46 857 24 47
e-mail: interstone@interstone.pl

Firma Interstone jest importerem i dystrybutorem kamienia. W naszej ofercie znajdą Państwo niezwykle szeroki wachlarz marmurów, granitów, trawertynów i innych rodzajów kamienia z całego świata, w tym Brazylii, Chin, Indii, Turcji, Iranu, Włoch, Hiszpanii, Portugalii czy Egiptu.