newsy

Aktualności

Kamienie Szlachetne

W Interstone nie zwalniamy tempa!

Od dzisiaj w naszym portfolio produktów dostępne są NOWOŚCI prosto z Brazylii – piękne, niezwykle efektowne kamienie szlachetne:

  • Agata Azul – o intensywnie niebieskiej barwie, swoją kolorystyką nawiązuje do koloru roku 2020 ogłoszonego przez Instytut Pantone;
  • Agata Amarela – niezwykle oryginalny kamień o beżowo-brązowo-niebieskiej barwie.
  • Mountain Christal – kryształ górski, który stosowany jest powszechnie do wyrobu biżuterii. Teraz może być również ekskluzywnym elementem aranżacji wnętrza. Świetnie sprawdzi się m.in. jako obudowa kominka, blat stołu w jadalni lub jako wykończenie wyspy kuchennej. Więcej informacji m.in. o bardzo atrakcyjnych cenach na nasze nowości możecie uzyskać tutaj

Najbardziej wysunięty na południe stan Brazylii, Rio Grande do Sul, jest uznawany za jeden z największych na świecie producentów wyrobów z agatu i ametystu. Położone w nim małe miasteczko, Soledade, jest nazywane 'stolicą kamieni szlachetnych'. Przemysł ten rozwinął się w Rio Grande do Sul na dużą skalę za sprawą niemieckich imigrantów którzy osiedlili się tam na początku XIX w. Część z nich pochodziła z okolic Idar-Oberstein, gdzie od XV w. funkcjonował dobrze rozwinięty przemysł wydobycia i obróbki rodzimych agatów, ale ich zasoby były już bliskie wyczerpania. Niedługo po przybyciu osadnicy odkryli największe w Brazylii złoża agatów, które zaczęli eksploatować i wysyłać w ojczyste strony w formie nieobrobionej.

 

Agaty zawdzięczają swą popularność ich wielobarwności i przeświecalności, dzięki której przy użyciu odpowiedniego oświetlenia można z nich wydobyć prawdziwe piękno. Warto też podkreślić ich niepowtarzalność. Każda geoda agatowa jest inna i dopiero po pocięciu okazuje się jaki ma wzór i barwę.

Agat będący odmianą chalcedonu charakteryzuje się dużą twardością co bezpośrednio wpływa na długi czas produkcji.

Po pocięciu 'plastry' agatu muszą przejść przez kilka etapów szlifowania zanim przystąpi się do polerowania.

 

Zastosowanie we wnętrzach: blaty, posadzki i okładziny ścienne a także elementy dekoracyjne.

 

Więcej informacji m.in. o bardzo atrakcyjnych cenach na nasze nowości możecie uzyskać tutaj

Galeria

images/aktualnosci/szlachetne/m_6326724.jpg
images/aktualnosci/szlachetne/m_809711.jpg
images/aktualnosci/szlachetne/m_809716.jpg
images/aktualnosci/szlachetne/m_809718.jpg
images/aktualnosci/szlachetne/m_809719.jpg
images/aktualnosci/szlachetne/m_809811.jpg
images/aktualnosci/szlachetne/m_8098110.jpg
images/aktualnosci/szlachetne/m_809812.jpg
images/aktualnosci/szlachetne/m_809814.jpg
images/aktualnosci/szlachetne/m_809816.jpg
images/aktualnosci/szlachetne/m_809819.jpg

Adamowice, ul. Styropianowa 2
96-320 Mszczonów

tel. +48 46 857 24 47
e-mail: interstone@interstone.pl

Firma Interstone jest importerem i dystrybutorem kamienia. W naszej ofercie znajdą Państwo niezwykle szeroki wachlarz marmurów, granitów, trawertynów i innych rodzajów kamienia z całego świata, w tym Brazylii, Chin, Indii, Turcji, Iranu, Włoch, Hiszpanii, Portugalii czy Egiptu.